Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 08.03.2013, 03:39   #241
zoric
Ovaj baš voli da kuca
 
zoric's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.04.2010
Mjesto: Prigrevica
Postovi: 344
Downloads: 507
Uploads: 1
Rekao HVALA: 26
Zahvalili mu 28 puta u 25 Postova
Instrumenti: Pa3X 76 i Korg Triton Le
zoric befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Bio bih ti zahvalan ako mozes da snimis neki demo el.gitara......?ono sto sam cuo ni meni se nesvidja na yt.....

Sent from Galaxy S3 using Tapatalk 2
zoric je offline   Reply With Quote
Star 10.03.2013, 12:22   #242
zekicejn
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 30.07.2008
Postovi: 51
Downloads: 314
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
zekicejn befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Da se razumemo pricao sam za HD1. Ima on u sebi ekspanziju duvaca koja dosta popravlja stvari. Malo sam ja pod utiskom Motifa xf koji u tome stvarno razvaljuje po meni. Za gitare ce garant izaci jos neka ekspanzija koja ce se placati i biti dobra. Ja licno i ne volim nesto gitare na klavijaturi pogotovo dist, tako da mi to i ne treba. Mada nije to lose sto ima u njemu, samo nije odlicno. Ja nikada nisam imao bolju spravu u rukama, stvarno vredi! Klavijatura je nesto na sta se treba mozda navici, moj 10 godina star Triton klasik mi mnogo vise odgovara.
zekicejn je offline   Reply With Quote
Star 10.03.2013, 19:56   #243
NordX
Odomaćeni član
 
NordX's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.01.2013
Mjesto: Iza sedam gora,planina i mora
Postovi: 519
Downloads: 1116
Uploads: 4
Rekao HVALA: 259
Zahvalili mu 26 puta u 25 Postova
Interesi: Interesi
NordX ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hm. Opasna masina,mada ne moze to obicni ''tezgaros'' da iskoristi maksimalno,zato sto ne zna. Kupuju ljud Kronose,Fantom,a opet ubacuju iste semplove (DX i ostalo.) Razlika kako to izlazi je minimalna,a razlika u novcu velika.

NordX
NordX je offline   Reply With Quote
Star 11.03.2013, 14:46   #244
zekicejn
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 30.07.2008
Postovi: 51
Downloads: 314
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
zekicejn befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Da ako tako postavis stvari, stvarno i ne treba da kupuju. U tom slucaju je Triton serija za njih odlicna. Ovo je ipak za ljude koji ce malo da se i posvete spravi i da na njoj naprave neki svoj "Identitet". To je poenta i za "tezgarose" kako ti kazes, ovo je sprava neprevazidjena za sviranje uzivo, pogotovo sa set listom, numerikom i ekranom. Cak i Karma dugmici sa leve strane mogu da sluze za mutiranje partova u kombinacijama, i to svih 16. Do skoro sam imao Fantoma G koji je takodje mogao dosta stvari ali preko Padova, pa si morao da menjas mod pa da nemestis na mute pa tek onda da mutiras u kombinacijama. Zato mi je Kronos genijalan, mislili su na mnogo stvari.
zekicejn je offline   Reply With Quote
Star 11.03.2013, 14:53   #245
zoric
Ovaj baš voli da kuca
 
zoric's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.04.2010
Mjesto: Prigrevica
Postovi: 344
Downloads: 507
Uploads: 1
Rekao HVALA: 26
Zahvalili mu 28 puta u 25 Postova
Instrumenti: Pa3X 76 i Korg Triton Le
zoric befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

I kakav je Fantom G u odnosu na Kronos?da nespominjemo memoriju klavijatura,vec poredjenje boja,broja efekata IFX na obe itd......

Sent from Galaxy S3 using Tapatalk 2
zoric je offline   Reply With Quote
Star 11.03.2013, 16:56   #246
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 647
Downloads: 3676
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

sto vi mlatite slamu sa tim VSTi!!
usao sam u kontakt , ispitao svaki detalj, cista slama za kronos , titon, motif, itd.. toliko.
motif xf, roland g, triton studio, extrem, m3, kronos, sta vec tate za pravit zvuk naspram vsti i kombinovati i dobijati rezzultate samo takve.

ovamo cete potrositi vreme, i zaboravicete sta ste hteli, dan za danom u studiu na tom polju ostace samo oni najmentalniji.
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 11.03.2013, 17:15   #247
zoric
Ovaj baš voli da kuca
 
zoric's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.04.2010
Mjesto: Prigrevica
Postovi: 344
Downloads: 507
Uploads: 1
Rekao HVALA: 26
Zahvalili mu 28 puta u 25 Postova
Instrumenti: Pa3X 76 i Korg Triton Le
zoric befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kako mozes reci za VST da je slama u odnosu na pomenute workstation-e?mnogo kompleksniji nacin semplovanja se radi na VST bazama......da nespominjemo velicinu same banke.....

Sent from Galaxy S3 using Tapatalk 2
zoric je offline   Reply With Quote
Star 11.03.2013, 17:46   #248
zekicejn
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 30.07.2008
Postovi: 51
Downloads: 314
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
zekicejn befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od zoricd Pokaži Post
I kakav je Fantom G u odnosu na Kronos?da nespominjemo memoriju klavijatura,vec poredjenje boja,broja efekata IFX na obe itd...
Sent from Galaxy S3 using Tapatalk 2
Pa da ti iskreno kazem po mom misljenju jedino sto je prednost Fantoma je sto je lepsi, mozda malo bolje gitare i po meni dosta bolja tipka. IFX na Fantomu 1+2 mastera, na Kronosu 12+2 mastera+2 totala. Neuporedivo! Svaka cast Rolandu, druzili smo se par godina, ali sam ga prodao i ne zalim za njim.
zekicejn je offline   Reply With Quote
Star 12.03.2013, 05:54   #249
RadeKOKI
Ovaj baš voli da kuca
 
RadeKOKI's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.04.2007
Mjesto: Tamo i ovamo
Godina: 42
Postovi: 409
Downloads: 523
Uploads: 5
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
Instrumenti: Imam svasta
Interesi: Interesovanje za "tete" sa velikim sisama :D
RadeKOKI befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od zekicejn Pokaži Post
Pa da ti iskreno kazem po mom misljenju jedino sto je prednost Fantoma je sto je lepsi, mozda malo bolje gitare i po meni dosta bolja tipka. IFX na Fantomu 1+2 mastera, na Kronosu 12+2 mastera+2 totala. Neuporedivo! Svaka cast Rolandu, druzili smo se par godina, ali sam ga prodao i ne zalim za njim.

Nisam mogao da odolim da ne odgovorim, na ovaj forum nisam dolazio mnogo dugo zbog nekih ljudi, ali ovo me je isprovociralo do maximuma..neka mi neko objasni teoriju "od govneta pita" ?? ako je moguce ?? IMAM KRONOS, G6 i XF ko neveruje postovacu sliku to je najmanji problem i mogu reci da je KRONOS cisto bacanje para za ZIVU SVIRKU.. cigani su napravili evolucioni korak sa V50 i DX 11 na MOTIF 6 oni sa malo jacim gazama sviraju XF .. i zabole ih qrac i dalje sviraju isto kao i na DX i V iste farbe, sve isto zvuci samo eto novija masina jer su stare "raritet" i lutrija naci u dobrom stanju..i svi mi..guramo isti fazon,,milja truba, feat sax, moss sax..dx11 frule..akai bouzouki ... cuvena "mala kabina" i to sve u zalosnih 3000e .. da bi postovali na fejs buk sliku sa kronosom. Kronos imam iz ciste radoznalosti "sta je to" i mogu samo da kazem da sam se ZAJEBAO (veliko) sto sam dao pare za njega, tvrdim da za tezgu vise od fantoma X,G i EXTREMA nema potrebe..licno ja nosim na tezge G6 i KORG T3 (POSTO IMAM GOMILU SPRAVA JER SAM TOTALNI ZALUDJENIK) i ta mi se kombinacija pokazala fenomenalna sve imam u njima, na sledecem messe-u se pojavljuje zamena za fantoma..(spakovace ovaj pisljivi modul INTEGRA-7 iskombinovan sa FG masinom u super natural tenologiji u novo kuciste i eto ga rodio se princ) bice isto sranje u novom pakovanju, za vece pare, pa ko voli neka izvoli .. Nije mi jasno zasta se koristi toliko "12+2 mastera+2 totala" i dal to cuje pijani gost koji trazi od sabana saulica "sneg je opet snezana ?? a svi sviraju forspil sa "dx11 mica nikolic klarinetom" ?!?! Neko je ovde u zabludi totalnoj ..
RadeKOKI je offline   Reply With Quote
Star 12.03.2013, 10:27   #250
zekicejn
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 30.07.2008
Postovi: 51
Downloads: 314
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
zekicejn befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa dobro ako tako mislis nije problem, ja to postujem. Po toj logici i Fantom G je totalni visak za zivu svirku, vrhunac kljave bi bio Triton Clasic, a i on ima 5 IFX koji su totalni visak+ 2 mastera, pa i oni su previse pijanom gostu. Roland Fantom G je ok sprava za zivu svirku, brza je za pacheve u favoritima, ali nije samo ziva svirka problem, treba tu klavijaturu i namestiti, a Fantom ima takve fenomenalne propuste, zbog kojih sam izgubio dragoceno vreme, tipa rad sa multisemplovima, kopiranje efekata, i jos mnogo... Kronos je za te stvari brz, vise sam uradio na Kronosu za nedelju dana nego za mesec na Fantomu, to je moje licno iskustvo i u to sam siguran. A ako iko hoce da ubaci GOTOV set i da svira, ma LUDOST je bacati pare na Kronosa, Motifa, Fantoma... Sve to moze i dobri stari TR ili LE, jos XP 30 stavis kao drugu i bog da te vidi.

Promijenjeno od Dell (12.03.2013 u 12:49 sati)
zekicejn je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:52


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije