Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 13.03.2013, 10:13   #251
RadeKOKI
Ovaj baš voli da kuca
 
RadeKOKI's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.04.2007
Mjesto: Tamo i ovamo
Godina: 42
Postovi: 409
Downloads: 523
Uploads: 5
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
Instrumenti: Imam svasta
Interesi: Interesovanje za "tete" sa velikim sisama :D
RadeKOKI befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ma normalno, to stoji da le,tr i xp zavrsavaju ceo posao, kazem da je ludost ulagati ogroman novac u extremnu skupu spravu a pritom stepen iskorisenja je smesan tu je poenta cele price, sto se tice setova, svaka cast svakom ja sam sebi pravim sve iz nule a tako je najbolje svako zna svoje potrebe i mogucnosti i prema tome pakuje masinu niti trazim niti delim set..kraj..Sto se tice operativnosti fantoma, ravnodusan sam sticem utisak generalno da je sprava "nedovrsena" po pitanju "deljenja" tih famoznih peceva i multi semplova, ima tih sitnica koje izludjuju za taj ulozeni novac, ali 90% pravda sebe, sto se tice ROM-a iskoristljiviji je 90 puta od mnogih sprava na trzistu, kao i svaka druga sprava trazi "cackanje" jebg .. a oland korporacija poznata po sranjima i smicalicama..(softweri, prosirenja..sranja..dodatna oprema..gde delju poprilicno) gurnuli su svoj podmukli projekat FANTOM YASE nije skup sam program licenca nekih stotinu eura ali kad se sve to po malo doda ..kosta cirkus.. .. jebg ili peske .. Cinjenica je da je KORG oduvek bio operativniji u radu i brzi, mada i stvar navike, znam 3 coveka kad su culi fantoma kupili pa odma prodali i kupili m3 jer nemogu da se snadju .. jebg ..
RadeKOKI je offline   Reply With Quote
Star 13.03.2013, 13:37   #252
zekicejn
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 30.07.2008
Postovi: 51
Downloads: 314
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
zekicejn befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

E pa sad je vec duboka filozofija zasto kupiti takvu spravu ako ti ne treba. Generalno je cinjenica da se klavijature najcesce ne iskoriscavaju do kraja, i primetim da to mnogima smeta i stalno se vracaju na pricu ma dovoljan ti je i dx11. Kod mene je situacija jednostavna, kupio sam zato sto sam mogao, i to je kraj price.
Gledaj sad ovako... Ogroman je greh imati 12 IFX u klavijaturi a nije greh kupovati iznova i iznova telefone samo zato sto mu je procesor brzi ili sta ti ja znam. Pa 99 posto ljudi ne iskoristi ni kompjuter 1 posto od njegovih mogucnosti, a ipak ima 4 jezgra i 8 rama, ili sta vec nije ni bitno. Pa ja vozim auto od 150 konja, a realno mi je dovoljno 100. Poenta price je da se danas generalno bacaju pare na gluposti, a ako vec radim i sviram, ma hocu da sviram na SPRAVI, pa bila mi i nepotrebna. Nekom je sprava Fantom, nekom Krz nebitno, meni je trenutno Kronos-iako se zove ko patike pa se svi sprdaju samnom ali nema veze.
zekicejn je offline   Reply With Quote
Star 16.03.2013, 19:29   #253
RadeKOKI
Ovaj baš voli da kuca
 
RadeKOKI's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.04.2007
Mjesto: Tamo i ovamo
Godina: 42
Postovi: 409
Downloads: 523
Uploads: 5
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
Instrumenti: Imam svasta
Interesi: Interesovanje za "tete" sa velikim sisama :D
RadeKOKI befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ma u potpunosti se slazam .. mrzi me da se raspravljam

Promijenjeno od RadeKOKI (16.03.2013 u 19:32 sati)
RadeKOKI je offline   Reply With Quote
Star 18.03.2013, 00:26   #254
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od branoy Pokaži Post
sto vi mlatite slamu sa tim VSTi!!
usao sam u kontakt , ispitao svaki detalj, cista slama za kronos , titon, motif, itd.. toliko...
Bez vrijedjanja, niko ovdje ne "mlati praznu slamu" vec ti zaista ponekad siris takve dezinformacije da te treba bar na neko vrijeme suspendovati, da probas da se "smiris", sto zbog vrijedjanja kolega, sto zbog neistina koje pises. Porediti jedan Kontakt i njegove ultrakvalitetne libraryje sa nekakvim tritonom, motifom... i slicnim grobovima ili je bezobrazluk ili ogromno neznanje. Ne buni ljude ovdje i zadrzi te nebuloze za sebe ako vec ne mozes bez njih.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 21.03.2013, 05:08   #255
RadeKOKI
Ovaj baš voli da kuca
 
RadeKOKI's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.04.2007
Mjesto: Tamo i ovamo
Godina: 42
Postovi: 409
Downloads: 523
Uploads: 5
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
Instrumenti: Imam svasta
Interesi: Interesovanje za "tete" sa velikim sisama :D
RadeKOKI befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

"tranzit" svaka ti cast, KRALJ SI ! Imas moju podrsku 100% dzabe se nerviras cim neko napise takav odgovor vidis i sam koliko ima sati i sa kim ulazis u raspravu, nekad je pametnije povci se nego da gledas neciju propast Mislis da znas o cemu pricam...
RadeKOKI je offline   Reply With Quote
Star 21.03.2013, 07:25   #256
pebic
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 16.03.2013
Mjesto: Modrica
Postovi: 1
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: Harmonika
pebic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Masina
pebic je offline   Reply With Quote
Star 21.03.2013, 11:37   #257
zoric
Ovaj baš voli da kuca
 
zoric's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.04.2010
Mjesto: Prigrevica
Postovi: 344
Downloads: 507
Uploads: 1
Rekao HVALA: 26
Zahvalili mu 28 puta u 25 Postova
Instrumenti: Pa3X 76 i Korg Triton Le
zoric befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Slabo se spominje Kronos X.....kakve on ima prednosti u odnosu na Kronos osim vece memorije?da li je Korgu nilo potrebno izbacivanje Kronos X?

Sent from Galaxy S3 using Tapatalk 2
zoric je offline   Reply With Quote
Star 27.03.2013, 02:40   #258
harepa50
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.05.2008
Mjesto: Preko sedam mora
Postovi: 824
Downloads: 1025
Uploads: 5
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 62 puta u 54 Postova
Instrumenti: KORG pa50,Futura nordiska piano,Classico gitara,Weltmeister Stella
Interesi: Muzička i video produkcija,razglasi,rasvjeta,stage
harepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblick
Standard

Hahaha pa kakve ljudi sve riječi mogu izvaliti to je strašno...Odavno ne pratim ovu temu jer je već apsorbirana davno, i raznorazna lupetanja i nakupljanja postova koja su me "oprala na ruke", da tako kažem. Evo uzmimo za primjer post kolege "pebic"...Mašina...šta mašina? Za veš? Za pranje posuđa? Mogao bi neko pojesti BANanu uskoro...
harepa50 je offline   Reply With Quote
Star 27.03.2013, 17:14   #259
zekicejn
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 30.07.2008
Postovi: 51
Downloads: 314
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
zekicejn befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ni meni nije jasan taj Kronos x, mislim da je cisto jeftino uzimanje para od strane Korga. Kronosu generalno "fali" ram memorije za semplove kada se ucitaju sva prosirenja, mislim nekih 150 mb, nisam siguran, ali se prosirenja ne moraju ucitati, od volje vam, samim tim se moze povecani do oko 1GB. Jedan Gb je potreban samoj klavijaturi za rad. Ja recimo koristim Japanski klavir, i on mi radi odlicno posao, tako da mi Nemacki nista ne znaci, takodje Brass i Duvace ucitavam, sa HD1 i vise nego dovoljno dobrih zvukova. I na to mi ostaje jos oko 400mb za semplove. Sasvim ok i previse za mene.
E sad ako bi neko uzeo nova Korgova prosirenja recimo gudace ili sta vec nebitno, tu ce da zafali rama. Verovatno su zato uleteli sa X.
Mada na stranim forumima imaju komplet tutorijali kako da se doda jos ram memorije i jos jedan Solid disk, koliko sam video nije nista komplikovanije nego menjanje komponenti na kompu ili laptopu. Zato mislim da je X bacanje para.
zekicejn je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio zekicejn za ovaj koristan post:
zoric (27.03.2013)
Star 28.03.2013, 01:20   #260
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Razlike izmedju stare verzije i X Upgrade, za korisnike koji vec imaju Kronos, su 2 GB RAM-a i mogucnost da preko USBa sada podrzava ne samo komunikaciju sa kompjuterom vec i nekoliko vodecih USB Ethernet Stickova. To bi vec bilo sve za one koji vec imaju Kronos iz prve verzije. Oni koji sada nabave Kronos X, dobijaju u njemu SSD od 64GB umjesto 32GB koji je bio u prvoj verziji.

Promijenjeno od tranzit (28.03.2013 u 01:23 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 08:03


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije