Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Pokaži Rezultat Ankete: Aranzer kao LIVE bend?ZA ili PROTIV?
Aranzer treba da zvuci ko aranzer 25 36,23%
Aranzer treba da zvuci ko band 17 24,64%
Aranzer treba da zvuci ko aranzer i kao bend 27 39,13%
Glasač: 69. U ovoj Anketi ne možete više glasati

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 25.02.2010, 00:22   #31
caka012
Ovaj baš voli da kuca
 
caka012's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.12.2006
Mjesto: Pozarevac, Srbija
Godina: 55
Postovi: 383
Downloads: 388
Uploads: 7
Rekao HVALA: 29
Zahvalili mu 30 puta u 26 Postova
Instrumenti: PSR 3000, Triton LE, jedan stari kontrabas i jedna bas gitara
caka012 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
caka012 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Prvo, mislim da band i aranzer ne treba porediti u smislu "sta je bolje". Na takav nacin se ne mogu porediti dve sasvim razlicite stvari.

Drugo, Aranzer je aranzer i ne treba da zvuci drugacije nego kao aranzer.

Trece, band je band i trebalo bi da se trudi da zvuci kao aranzer.

Cetvrto, smesno je da se nerviras zbog onoga sto ti gost u kafani kaze jer si svestan da on nema pojma o muzici. Nase nije da budemo narodni prosvetitelji i da dokazujemo ljudima nase sposobnosti (ili nesposobnosti, kako ko), vec da ih zabavimo. Ko ima pojma o muzici, njemu ne treba nista ni da se objasni, vec sam cuje sve sto treba da cuje.

Moje misljenje. Mozda pogresno, ali je moje.
caka012 je offline   Reply With Quote
Star 25.02.2010, 01:02   #32
bardovci
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 07.11.2008
Mjesto: skopje mkd
Postovi: 17
Downloads: 58
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 2 Postova
Instrumenti: harmonika,sajzeri
Interesi: live performans
bardovci befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

postovani,tema je stvarno super-kada sam pocinjao sa sajzerima-aranzerima zelja je bila da sajzer zvuci sto ubedljivije.to se definitivno desilo sa zadnjom generacijom aranzera.to u praksi znaci da se smanji sto je moguce broj muzicara u bendu,a samim tim i onaj ko te placa da bude koliko-toliko srecniji,a publika da se ne zamara da neko tamo pozadi lupa i gresi.moje licno iskustvo govori mi da ce se verovatno jos vise zalaziti u ovo podrucje t.j sto manje ljudi a veci kvalitet muzike,sto je ipak neki preduslov za lovu-moj savet za ubuduce-aranzer+2 dugonoge pevacice(crna i plava)
bardovci je offline   Reply With Quote
Star 25.02.2010, 02:26   #33
toni-bt
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 10.12.2008
Mjesto: bitola-mkd
Godina: 53
Postovi: 114
Downloads: 666
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 9 puta u 9 Postova
Instrumenti: klarinet-buffet rc,sax-boston (alt) klavijature-2xkorg pa3x61,,roland g-800 ,korg triton le
Interesi: muzika,muzika muzika i lepo druzenje
toni-bt befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
toni-bt pošalji poruku preko MSN messengera toni-bt pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ja sam za stabilan i jasan ritam da se sve jasno i kulturno cuje,iako sada sviram Korg-pa80 moje uvo nikako ne moze da zaboravi Rolandovu aranzersku sliku.Odmah bi se vratio na roland samo smucilo mi se od sredzivanje klavijature,mislim da sam pola svog zivota potrosio oko sredzivanja aranzera i na kraju nisto,ako je previse dobro sredis svi misle da pustas faljove i ............
Dodato:
zemo(bardovci)kao odgovor na tvoje pitanje oko aranzera i live band uporedio bi k....c i vibrator,zena ne mora da ga pere,pegla da ga trpi kad se pijan vrati kuci,ne mora da ga ceka da se digne,ali..... opet zivo je zivo a vestacko je vestacko i ne postoji sporedba!!!!!!

Promijenjeno od toni-bt (25.02.2010 u 02:33 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
toni-bt je offline   Reply With Quote
Star 25.02.2010, 04:10   #34
daliborkorg
Vredan član društva
 
daliborkorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.08.2007
Mjesto: Babušnica
Godina: 41
Postovi: 217
Downloads: 2705
Uploads: 14
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 12 puta u 12 Postova
Instrumenti: Svašta nešto...
daliborkorg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ajd da pitamo nekog bubnjara ili basistu sta misle, kako treba da se cuje aranzer ))
daliborkorg je offline   Reply With Quote
Star 25.02.2010, 06:56   #35
dugmic
Drugar foruma
 
dugmic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.11.2006
Mjesto: chicago
Postovi: 67
Downloads: 964
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: guerrini dugmetara i pa 800
dugmic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Momci aranger je samo jedno nuzno zlo, smesno bi bilo ici na svadbu sa arangerom , treba bend , a fajlovi , kaze tip u kafani dizi ruke sa dirki , a ono svira pa dobijes casu u glavu.
dugmic je offline   Reply With Quote
Star 27.02.2010, 01:12   #36
caka012
Ovaj baš voli da kuca
 
caka012's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.12.2006
Mjesto: Pozarevac, Srbija
Godina: 55
Postovi: 383
Downloads: 388
Uploads: 7
Rekao HVALA: 29
Zahvalili mu 30 puta u 26 Postova
Instrumenti: PSR 3000, Triton LE, jedan stari kontrabas i jedna bas gitara
caka012 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
caka012 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Malo ispada iz teme, ali ima smisla da bude i ovde:
Proslog leta sam svirao krstenje u kafani "Kum" u Pozarevcu u maloj sali, a u velikoj sali je bila svadba za oko 300 zvanica. Mladenci su bili malo vidjeniji iz ovog kraja, i naravno da im ni jedna muzika odavde nije bila dovoljno dobra, vec su angazovali neki band sa strane. Odakle su momci ne znam, ne poznajem nikoga. sastav je bio: klavijatura, bubnjevi, harmonika, gitara, dva pevaca i pevacica. Za vreme pauze sam sisao do njihove sale da poslusam kolege koji su, istini za volju zvucali sasvim korektno, a onda sam primetio jednu stvar: Kompletan bend u gore pomenutom sastavu je od 5 pesama koliko sam imao vremena da odslusam, dve pesme odradio preko midi fajla. Midi fajl je korektno zvucao pusten na PSR9000pro, ostali muzicari glume nirvanu na playback, gosti zadovoljni i svi zadovoljni. Kada sviraju, ritam ide bubanj i aranzer, mada stvarno ne znam sta tu bubanj radi, ali tako to funkcionise. Onda bubnjar ustane i ode negde, ne znam, mozda do wc-a, PSR9000pro pusti svog "bubnjara" da radi, zvuk ode 100% na bolje u kvalitetu.
Ne kazem da je bubanj na klavijaturi bolji od zivog, nikako, samo hocu da kazem da uskladjenost jacina i nivoa kakvu ima dobro sredjen aranzer, live band tesko moze da postigne. U tome je kvalitet aranzerskog sounda, a ne u tome da je neki instrument bolji usemplovan nego ziv.
caka012 je offline   Reply With Quote
Star 27.02.2010, 02:05   #37
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

@ dugmic


Ja odsvirah nekoliko stotina svadbi,pa jos toliko rodjendana,krstenja i svakakvih proslava,dosta toga sam,nesto sa pevacicom...i niko se nije podsmevao,uglavnom su bili veseli i zadovoljni...ne znam u cemu je problem i zasto bi to bilo smesno?!

Po meni za svadbe od stotinjak ljudi u manjem objektu bubanj moze vise da bude "neprijatno iskustvo" nego uzitak...jeste da ovo nije tema ali nekako mi ni tvoj komentar da je aranzer na svadbi "smesan" ne stoji ovde...naravno podrazumevam "gradske varijante",barake i satore iskljucujem kao opciju...
  Reply With Quote
Star 27.02.2010, 02:19   #38
RadeKOKI
Ovaj baš voli da kuca
 
RadeKOKI's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.04.2007
Mjesto: Tamo i ovamo
Godina: 42
Postovi: 409
Downloads: 523
Uploads: 5
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
Instrumenti: Imam svasta
Interesi: Interesovanje za "tete" sa velikim sisama :D
RadeKOKI befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

citam sta se pise i deluje interesantno tj opsirna tema za diskusiju, neko voli ovo, neko ono...ali moj neki utisak da aranzer ipak treba da zvuci napakovano ipak je to masina, da se ne lazemo i stanimo cvrsto nogama na zemlju, ko zeli orkestar nek skupi ekipu i nek mu zapocnu glavobolje, oko kupovine zajednicke opreme, vezbanja, ovaj skino, onaj nije mogo zbog posla, onaj nemoz da dodje na probu jer mu zena nije kuci pa mora da cuva decu ili nema auto otisla mu zena...dodjes na svirku pa krene proseravanje po bini ko ce koga da potrpa sa harmonijom "ko da vise"....i tako dalje, a sto e aranzera tice od kad radim sam nemam takvih gore navedenih problema i nikad vise posla, zadovoljstva i para, masina radi svoje, zvuci kao CD e tu je poenta da ljudi misle da se radi o play backu zasto je to draz zato sto im se svidja i ne veruju u ono sto cuju a to da mi kaze imas da pustis, e i za to me bas briga ja znam da u sali cuje 3 coveka ostalih 97 od mogucih 100 gostiju su totalno gluvi i totalni antisluhisti jer njima je bitno da u odredjenom momentu nabodes psemu koja mu pase i koju ti trazi. Ako znas moz da sviras kao nogama ti si car ako neznas moze da zvucis kao 300 CD-a ti si naj losiji muzicar i nemas pojma..tako ja bar rezonujem ovaj aranzerski posao. A sto se tice jednog od postova da je malo glupo otici na svadbu sa aranzerom, nebih se slozio radio sam i te varijante pa niko se nije zalio cak sam vise radio takvih svadbi u zivotu nego sa bendovima.. tako da bitno je da se ima kvalitet i znanje posla..
Dodato:
evo malo off topic, tj jedno interesantno razmisljanje clanova jednog benda

Peva pevac i razmislja "jaaao mamicu im sta ovi seljaci sviraju sad kad ispevam jedan deo pesme pa zaje*bem ove iza pa nemogu da se skupe..."

Svira harmonikas i razmislja " jao sta sad svira bre ovaj klavijaturista ma*micu mu potrpava me ja sviram solo on preko mene kao konjina nemogu da sviram......

Svira klavijaturista i razmislja "sta ovaj harmonikas izigrava i ovi iza mene pojma nemaju sad kad prosviram neki fazon i neku improvizaciju pa nece se pokupiti 3 dana..."

Svira bubnjar i razmislja "sta bre ovi se tu nad*bavaju ko ce koga da potrpa, sta se prodaju ma sad cu ja njima da odsviram neki prelaz ili sinkopu ima svi da poispadaju da im se smeju.."

Svira gitarista i razmislja "sad kad prospem neki harmonski sklop nece znati sta ih je snaslo"

Svira basista i ? i ? G,D G,D G,D G,D..........

Promijenjeno od RadeKOKI (27.02.2010 u 02:34 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
RadeKOKI je offline   Reply With Quote
Star 27.02.2010, 02:38   #39
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Sviras sam i razmisljas: "Sve su ribe ovde veceras moje,koju da izaberem"


...i opet problem...
  Reply With Quote
Star 27.02.2010, 02:41   #40
RadeKOKI
Ovaj baš voli da kuca
 
RadeKOKI's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.04.2007
Mjesto: Tamo i ovamo
Godina: 42
Postovi: 409
Downloads: 523
Uploads: 5
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
Instrumenti: Imam svasta
Interesi: Interesovanje za "tete" sa velikim sisama :D
RadeKOKI befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ja imam jedan veciti problem kad zavrsim tezgu, zivota mi nastane totalni haos !!

1. treba da platim razglas (opet je moj)
2. troskovi prevoza (gorivo, muda, sarme...)
3. da podelim baksis sam sa sobom

nikad dogovora vecita svadja .....dodje mi da dam sam sebi otkaz !
RadeKOKI je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 09:18


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije