Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Ketron

Ketron Ne previše popularni, ali izuzetno kvalitetni aranžeri

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 25.04.2012, 21:16   #231
daree
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 09.05.2007
Mjesto: Velika Gorica
Godina: 59
Postovi: 89
Downloads: 994
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 19 puta u 15 Postova
Instrumenti: Ketron Audya5,Kurzweil PC3K6
Interesi: muzika
daree befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
daree pošalji poruku preko MSN messengera daree pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

da,i mene je mucilo to pitanje,koliko multi samplova tj. msp-a,moze odjednom u audyu,jer nigdje nema tog podatka.nakon dugug isprobavanja uspio sam utrpati 32 multisampla,i ni jedan vise,ako probam dalje loadirat izbaci mi poruku error.sad ne znam da li je greska kod mene ili to mora biti tako,ako nisam u pravu nek me netko ispravi
ostatak ram-a je predvidjen za supersolo samplove koji se tvornicki dobivaju u audyi i koje mogu bez problema loadirati uz ovih 32 i tako iskoristiti ram.
Imam uz tvornickih 64mb ugradjenih jos i 128mb.
Nije da su se bas u ketronu proslavili glede tih stvari,ali sta je tu je, meni dovoljno i 32
daree je offline   Reply With Quote
Star 25.04.2012, 21:43   #232
fico
Pravi prijatelj foruma
 
Registrovan/a dana: 06.05.2004
Mjesto: Slovenija
Postovi: 613
Downloads: 2737
Uploads: 14
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 51 puta u 48 Postova
Instrumenti: E-mu X board;Novation SL61 MK II :Weltmiaster Cansone
Interesi: sve po malo
fico befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
fico pošalji poruku preko MSN messengera fico pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Najvaznije od svega je da je svako zadovoljan sa svojom spravom i da zna da izvuce najbolje iz nje.Sta koji sint ima i sta nema je u ovom slucaju nebitno kao i koliko novaca je neko spreman da plati za to.Sto bolji sintovi izlaze svako stremi ka tome boljem i jedino ko ima najvise koristi od toga su proizvodjaci .Nami krajnjim korisnicima je malo vajde od toga .Dzaba meni moj sint u koji svaki momenat mogu da ubacim 20 Gb semplova i pozivam jih u trenu kad mi to kod kuce sakuplja prasinu. Svi znate kako kaze ona nasa Svaka puska bice ................
fico je offline   Reply With Quote
Star 25.04.2012, 23:29   #233
gerag
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.12.2008
Mjesto: Vranje i Beograd
Postovi: 66
Downloads: 1
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
Instrumenti: Gitara,Aranzer i pevam
Interesi: Dobra muzika i zene
gerag befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa verovatno niko nije lud da kupuje bilo koju masinu bila skupa ili jeftina da bi mu skupljala prasinu po kuci,zar ne?I naravno da je bitno sta koji sint ima i sta novi proizvodi nude,zato ih i kupujemo i dajemo toliki novac,naravno svako prema svojim mogucnostima,potrebama i shvatanjima!!!Po ovoj teoriji mozemo da sviramo i na Rolandu E-86 ili Korgu pa80!!!Pa ko voli i ko je zadovoljan takvim kvalitetom samo napred-nemam nista protiv...Ja razmisljam drugacije mislim da sam u pravu i moje shvatanje sigurno necu menjati.

Promijenjeno od gerag (25.04.2012 u 23:31 sati)
gerag je offline   Reply With Quote
Star 26.04.2012, 00:02   #234
negovan
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 08.07.2009
Mjesto: Kacarevo
Postovi: 178
Downloads: 498
Uploads: 20
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 32 puta u 30 Postova
Instrumenti: korg Pa3x i dallape
negovan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sviram pa3x, i na se nadovezem na to koliko ritmova i semplova moze da stane u klavijaturu. Ovako, klavijatura mi je prepuna ritmova, a mislim da koristim u toku svirke do 40 ritmova, i namenski gde moram. Neke pesme zahtevaju. Dalje, koristim 3 basa,3 seta bubnja, dve konte, i naravno solo boje. Sta ce mi vise. Pa kada svira bend na nekoj svirci, bubnjar nosi 3 seta bubnja, basista 5 bas gitara itd? Bespotrebno. Zvuci audija dobro, ali to memorija i ostalo ne pije vodu jer je bespotrebna. Mozda nekom trebaju sto vise mesta za ritmove da bi koristio namenske ritmove i pustao introe, a to je meni slicno matricama. Ja volim da kada predjem iz ritma u ritam da mi ostane isti bas i da cujem isti dobos, da nema velike razlike, a to znamo i sami kako se radi. Semplujes jedan dobar bubanj, jedan dobar bas, dobru kontru, dobre harmonike, i za to cak i memorija od 64 mb moze da zadovolji. Necu sigurno da jurim Pavkovica da mu semplujem harmoniku? Tako da to 80 gb i bezbroj ritmove trebaju onom ko bi da mu klavijatura radi 90% posla a on 10%. Tako da je to stvarno mnogo nelika cena, a ne pruza nista vise od konkurencije u tom rangu. Da je ona najbolja, verujem da bi je vec svi imali, jer kod nas je glavna politika imati najbolji aranzer, a tek posle ono drugo.
negovan je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio negovan za ovaj koristan post:
nemanja 1982 (01.05.2012)
Star 26.04.2012, 00:09   #235
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od gerag Pokaži Post
U pravu si,lose sam se izrazio da se ispravim
Audya vuce ritmove i "LUPOVE" direktno sa HD i nije joj potreban RAM.
Opet si se "lose izrazio". Opet, nije tacno. Sto se tice ritmova, to svi aranzeri novije genaracije rade kao i Audyja a sto se tice loopova... ne postoji instrument koji bazira na sampleru a da ne posjeduje RAM, to jest radnu memoriju jer samo ta radna memorija mu omogucuje da uopste reprodukuje samplove a u ovom slucaju audio loopove. Tacno je da Audyja koristi Direct Disc Streaming ali treba da se potrudis da naucis sta je taj Streaming i kako to funkcionise pa ces procitati da se u tom procesu jedan manji dio svakog sampla sound programa uvijek uvodi u RAM (radnu memoriju) a ostatak se u toku reprodukcije tog kratkog dijela sampla, povlaci sa Hard Diska te je na taj nacin obezbjedjen kontinuirani rad.

Da cudo vece bude u istom postu pises slijedece:
Citat:
Originalno postovano od gerag Pokaži Post
broj semplova zavisi od kolicine RAMA koji imas u klavijaturi.U osnovnoj verziji dobijas 64mb a moguce je dodati jos 128mb,znaci ukupno 192 mb.
Ajd, dogovori se sa sobom sta si odlucio da tvrdis. Treba li Audyji RAM ili joj ne treba ? Bez obzira na to, opet nije tacno to sto pises za kolicinu moguceg RAMa. Ispravno je da Audyja dolazi fabricki sa 64MB radne memorije ali ovo dalje nije tacno jer je RAM opcionalno moguce prosiriti na 128 ili na 256MB. Medjutim to nije tako ni bitno nego je mnogo bitnije da si ti tu dosta stvari u vezi sa specifikacijom Audyje prilicno izmjesao i pogresno razumio. Audyja bazira na 320MB ROMa od koji je korisniku moguce "prepisati" 32MB, dakle korisnik je u mogucnosti da "otme" 32MB za svoje samplove (PCM) koji ce biti u svakom mometu dostupni jer se nalaze u ROMu.





Citat:
Originalno postovano od gerag Pokaži Post
U osnovnoj verziji dobijas HD od 80gb a podrzava do 500gb!!!Koliko tu ritmova i "LUPOVA" moze stati i pozvati se u "ISTOM" trenu-koji to drugi aranzer moze???NIJEDAN....
Moze... i to mnogo bolje. Treba li da pisem koji je/su to aranzer(i) ?

Promijenjeno od tranzit (26.04.2012 u 00:11 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 26.04.2012, 00:17   #236
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Softverski aranzeri
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 26.04.2012, 00:21   #237
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pored njih (koji su po specifikacijama o kojima se diskutuje, bar deceniju ispred Audyje) ima i hardverskih u odnosu na koje je Audyja po ovim pitanjima samo skupa igracka.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 26.04.2012, 06:20   #238
gerag
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.12.2008
Mjesto: Vranje i Beograd
Postovi: 66
Downloads: 1
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
Instrumenti: Gitara,Aranzer i pevam
Interesi: Dobra muzika i zene
gerag befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Odoh ja da vezbam i da radim sa svojom Audyom 5 a vi nastavite gde ste stali,ova polemika postaje apsolutno besmislena i mucna za mene.
gerag je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio gerag za ovaj koristan post:
tyros 2 (26.04.2012)
Star 26.04.2012, 09:35   #239
fico
Pravi prijatelj foruma
 
Registrovan/a dana: 06.05.2004
Mjesto: Slovenija
Postovi: 613
Downloads: 2737
Uploads: 14
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 51 puta u 48 Postova
Instrumenti: E-mu X board;Novation SL61 MK II :Weltmiaster Cansone
Interesi: sve po malo
fico befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
fico pošalji poruku preko MSN messengera fico pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od Milan$ Pokaži Post
Softverski aranzeri
Tako je Milane :Licno posedujem dva takva sistema za keje je ne samo Ketron nego svi danasnji sintovi samo igracka .Mogucnosti njega mislim da nece hardver aranzeri postici bar jos deset godina .Sve sto danas postoji u klasicnim aranzerima ovde je to kad pomnozis najmanje sa deset ali kao sto sam i reko sakuplja prasinu.Zasto? Sreca pa mi nije to zanat sa kojim se bavim da bi obezbedio svoj zivot nego samo ljep hobi .A zasto dva sistema ? Ima se moze se i Berni nebi u kuci drzao 5 Ferrarija sto mu trebaju .Zato i kazem da je najvaznije da je svako zadovoljan sa svojom spravom i da iz nje izvuce najvise sto je moguce .Dali se to svidi nekome ili ne nebitno .Najvece zadovoljstvo je kad ti radi sint da si sa njim ti licno zadovoljan i da ti zaradjuje hljeb a ako su pored toga zadovoljni i drugi onda si pobjednik.Sredjujte svoje sprave i izvlacite iz njih maksimum a kad imas mogucnost kupi nesto novo i kreni dalje od tu.
fico je offline   Reply With Quote
Star 26.04.2012, 09:59   #240
viktor011
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 25.01.2010
Mjesto: Centa
Postovi: 118
Downloads: 1051
Uploads: 8
Rekao HVALA: 23
Zahvalili mu 10 puta u 8 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
viktor011 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Zasto neko ko zna dosta o audyi ne napise neke osnovne karakteristiki,ali one koje nas zanimaju,recimo
1.kolicina iskoristive ram memorije
2.broj mesta za senplove nezavisno od kolicine memorije
3.da li klavijatura prilikom ubacivanja senplova daje mogucnost lajerovanja
4.koji format senplova koristi
5.audio loopovi da li se odnose samo na bubanj ili moze i recimo ritam gitare
Imam jos gomilu pitanja koje bih postavio poznavaocima,ali evo ovo za pocetak
viktor011 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 08:29


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije