Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 21.08.2007, 17:29   #1
alennios
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 20.06.2007
Postovi: 70
Downloads: 312
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
alennios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard KORG PA 80

Pozdrav svima.
Posto sam dobio ponudu da prodam svoju klavijaturu nesto razmisljam da uzmem nesto drugo.Interesuje me kakva je PA 80?Skinuo sam sa interneta njene tehnicke podatke, ali me interesuje kakve su njene mogucnosti sto se tice semplova i da li je komplikovana za svirke uzivo ako je to jedina klavijatura.

Molio bih one koji su imali ovu klavijaturu da nesto napisu o ovome.
Pozdrav
alennios je offline   Reply With Quote
Star 21.08.2007, 17:50   #2
SerCole
Drugar foruma
 
SerCole's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.06.2006
Mjesto: BiH,I.Sarajevo
Godina: 42
Postovi: 77
Downloads: 438
Uploads: 1
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: Weltmeister Supita
Interesi: Muzika
SerCole befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Prijatelju slobodno kupi neces se pokajati ni sekunde,i usput ako mislis da imas semplove kupi odmah i karticu i rijesio si sve!Klavijatura je odlicna,jednostavna za upotrebu i nastup uzivo,samo naprijed!
POZDRAV
SerCole je offline   Reply With Quote
Star 21.08.2007, 18:21   #3
sevce
Početnik forumacije!
 
sevce's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: NjeMacka
Godina: 55
Postovi: 45
Downloads: 169
Uploads: 8
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: i3 - pa80
sevce befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
sevce pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Zdravo Alennios.

sve je dobro kad je sredjeno kako sto treba.ja ga imam jos puno zadovoljan.
????kolko bi ti platio za pa80 sa kartom 16MB
i harddisk 10GB.POLOVAN naravno????

Pozdrav
sevce
sevce je offline   Reply With Quote
Star 21.08.2007, 19:10   #4
alennios
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 20.06.2007
Postovi: 70
Downloads: 312
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
alennios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Jeste skrti u odgovorima .Ima li neko da malo detaljnije nesto kaze o mogucnostima semplova, koliko se boja moze kombinovati, vidim da nema zipp, koliko je dovoljna kartica od 16MB?Koji je sistem terci, jeli se neki od upera rastima kao kod g1000 ili je to drugacije?

Sto se tice cijene neznam jos detaljno,ali vidim da se krecu od 1100-1200 eura. Vidim ima i ROLAND VA76 1100 eura a on je 128 polifoni ima ulaz za semplovanje koliko sam ja skontao.Ako je neko imao obe ove klavijature da da usporedbu ali ne na post vec na pm da ne bi doslo do prepucavanja na postu
Pozdrav.
alennios je offline   Reply With Quote
Star 21.08.2007, 19:39   #5
keka
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 06.02.2006
Mjesto: Hollanija-Rotterdam
Postovi: 120
Downloads: 568
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Harmonika, Roland E50, Korg Le, Yamaha V50
Interesi: Sve sto je vezano za computere, muzika, motori
keka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav Alennios,

Sto se tice klavijature ja sam je imao skoro dvije godine. Klavijatura je odlicna a i za upotrebu uzivo je jednostavna jer da nije nebi je imalo ovoliko mnogo clanova na ovom site-u. Samplova imas koliko pozelis samo sta moras imati za to Flash card 16MB za korg pa 80 (to je malo drugacija kartica nego sto inace moze naci u nekoj computer radnji) I ja nikad ti nije dovoljno ali moze proci. Umjesto zipa (sto ti kod Pa 80 nije potrebno) imas HDD (ja sam imao HDD od 20 GB). Ritmova imas neograniceno za nju plus jos sto je jednostavno da napravis ritmove uz pomoc, vjerovatno tebi vec poznatih programa kao sto su Style Works 2000 i Kat2000. Unosenje (ucitavanje) samplova isto tako nije tesko, imas ovdje uputstvo kako da to uradis. Ali sve ovo detaljnije ti mogu objasniti Nedim, Alix, Adrijan, Kreso i naravno Fico, i mnogi drugi. Samo moras malo konkretnije da postavis pitanje sat zelis da znas ili da malo pregledas protekle postove.
Samo neznam koju klavijaturu (aranzer) imas sad.

Pozdrav,
keka je offline   Reply With Quote
Star 21.08.2007, 19:42   #6
keka
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 06.02.2006
Mjesto: Hollanija-Rotterdam
Postovi: 120
Downloads: 568
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Harmonika, Roland E50, Korg Le, Yamaha V50
Interesi: Sve sto je vezano za computere, muzika, motori
keka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo i tech. spec. na engleskom koje sam nasao na netu:

Keyboard - 61 notes with velocity and after touch.
System OPOS - Objective Portable Operating System: Multitasking System, load while playing feature. Upgradable Operating Svstem. SSD Solid State Disk.
Tone generator - HI synthesis (Hyper integrated synthesis system) - 62 voices, 62 oscillators Filters with resonance.
Waveform Memory -32 Mbyte PCM ROM (Stereo Piano Sound).
Effects - 4 stereo digital Multi-Effect systems (89 effects each).
Programs - More than 660 programs (including Stereo Piano and GM level 2 programs kits. 128 user programs + 32 user drum kits - Digital Organ drawbars.
Styles - Up to 304 Styles in Solid State Disk. All reconfigurable; 8 accompaninient tracks. 48 user styles. All Style Performances are programmable (included 4 Single Touch Settings for each style). Direct Floppy Disk/Direct Hard Disk feature. Compatible with old i series style formal.
Styles Controls 4 Variations, 2 Fills, 2 Intros, 2 Endings, Counter In/Break, Synchro Start/Stop, Tap Tempo/Reset, Fade In/Out, Bass Inversion, Manual Bass, Tempo Lock, Memory, Accompaniment Volume, Accompaniment Mute, Drum Mapping, Snare & Kick Designation, Single Touch.
General Controls - Master Volume, Ensemble, Octave Transpose, Master Transpose, Split Point, Style Change, Tracks Volume, Quarter of tone Pedal Function, programmable Slider, joystick,Dial.
Multi PAD 4 assignable pads + Stop button.
Performance 80 real-time Performances + up to 304 Styles Performances (that contains 4 Single Touch Settings each).
Song Play XDS* Crossfade Dual Sequencer player - 2 Sequencer,, with separate Start/Stop, Pause '<< Rew' and '>> FF' controls. Balance control. Lyrics are displayed onscreen
keka je offline   Reply With Quote
Star 21.08.2007, 19:53   #7
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Nema sta da se vise pise o PA80, na ovom forumu je toliki pisano o njemu da
u Jugi nije toliko pisano ni o TITE. Prosetaj malo tu, imas toliko detalja da ces
saznati i kakva boja je svaka zica unutra.
__________________
,,ŽIVOT NE TREBA SHVATITI PREOZBILJNO, UOSTALOM TKO SE ŽIV IZ NJEGA IZVUKAO!
PAMETNI IMAJU PRAVA DA GOVORE GLUPOSTI, ZA GLUPE JE TO OBAVEZA!
BITI PAMETAN MEDJU GLUPIH JE ISTO KAO I BITI ZIV MEDJU MRTVIH!,,
BasariStudios je offline   Reply With Quote
Star 21.08.2007, 19:53   #8
alennios
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 20.06.2007
Postovi: 70
Downloads: 312
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
alennios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Keka prijatelju hvala ti za javljanje,i na trudu ako si procitao moj post, ja vec imam tehnicke karakteristike.Jos uvijek imam G 1000 a dobio sam ponudu da ga prodam pa sam u fazi razmisljanja "sta onda".Ja sam vec postavio neka pitanja a sto se ritmova tice nije problem tu je styleWrks Keka znaci li to da nemoze vuci semplove s HDD? Koliko semplova moze stati na fles kartu?
Pozdrav. :wink:
alennios je offline   Reply With Quote
Star 21.08.2007, 19:58   #9
alennios
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 20.06.2007
Postovi: 70
Downloads: 312
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
alennios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nedime hvala i tebi najavljanju ja sam procesljao i forum ali ovdje uglavnom sve trese groznica zvana PA 800 i X1 pro
Pozdrav.
alennios je offline   Reply With Quote
Star 21.08.2007, 21:13   #10
keka
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 06.02.2006
Mjesto: Hollanija-Rotterdam
Postovi: 120
Downloads: 568
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Harmonika, Roland E50, Korg Le, Yamaha V50
Interesi: Sve sto je vezano za computere, muzika, motori
keka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Samplove nemoze vuci sa hdd. Ali zat mozes sebi da stavis vec napravljene setove sa gotovim ritmovima i performansama u kojima vecinom imas boje, samplove. Pa ih samo load-ujes naravno prije toga moras da ih sredis kako tebi pasu (vecinom sam koristio vec gotove setove koje sam posvom ukusu doradjivao mnogo je lakse). a sto se tice koliko moze stati samplova na karticu to ti ovisi od velicine samplova.
Meni su stale harmonike, dx boje, tambure, basovi i drum samplovi. pa sad tacnu cifru ti nemogu dati jer su samplovi razlicite velicine. Uglavnom kad load-ujes neki set onda gledas sta nemas na njemu pa to stavis na karticu. A ja sam imao neku svoju logiku pa sam vecinom stavljau na karticu sve sto je potrebno za pratnju(drum, bas, gitare, dx boje manje vise jer njih imas dovoljno u svakom setu) tako kad sredim par setova sa svojom configuracijom na kartici i kad mijenjam ts setove sto sam sredio uvijek zvuce onako kako sam namjestio.
keka je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
korg


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 09:32


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije