|
|
Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš Svi želimo da zvučimo bolje, ni neka crkavica nije na odmet. |
![]() |
|
Alati tema | Display Modes |
|
![]() |
#1 |
Kao kod kuće
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 39
Postovi: 800
Downloads: 321
Uploads: 5
Rekao HVALA: 102
Zahvalili mu 148 puta u 143 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
![]() |
![]()
DJ-u uopće nisu bitni tonaliteti mada je lijepo za čut ako se melodija jedne pjesme poklopi s melodijom druge. Kod DJ-a je prvenstveno bitno da se nakelji jedan beat s drugim a tonalitet je kao "ako upadne,upadne" tj. dodatni +. Bar ja to tako vidim. Na svirkama je druga stvar a pogotovo ako je neki koktel u pitanju pa da posložiš dvije-tri pjesme iz istog tonaliteta,što opet nije pravilo ali je zahvalno i praktično. Kad se pretjera,zna bit dosadno još ako se ni tempo neko duže vrijeme ne mijenja. To su sve ukusi a kad te netko sluša a nije "obrazovan" muzički, to mu puno ne igra pa gledaj malo i s te strane.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
#2 |
Ovaj baš voli da kuca
|
![]()
Nikad u zivotu nisam slagao pesme po tonalitetu. Ne vidim ni jedan razlog zasto bih. Cak sam u poslednje vreme poceo pred kraj svirke, kad naslutim da je ostalo jos oko sat vremena, da skroz saram i sa ritmom, da prelazim iz pesme u pesmu bez ikakvog pravila. Isti je efekat, ista reakcija mase.
|
![]() |
![]() |
![]() |
#3 |
Vredan član društva
Registrovan/a dana: 13.09.2010
Mjesto: prigrevica
Postovi: 103
Downloads: 4
Uploads: 2
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: tyros 1 i korg le 76
Interesi: sviranje,pecanje,zurke..
![]() |
![]()
slazzem se sa kolegom nodix,treba malo laganije krenuti a posle samo drzi ritam nemoj usporavati....evo kako ja radim na pocetku pola sata zabavne ali brze tip merlina..posle polako rumba pa disko i samo cepaj do fajronta
![]() ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
#4 | |
Stvarno kod kuće
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
![]() |
![]() Citat:
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN. ![]() |
|
![]() |
![]() |
![]() |
#5 |
Početnik forumacije!
Registrovan/a dana: 11.03.2010
Postovi: 3
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Interesi: Muzika, pecanje
![]() |
![]()
Takođe sam imao taj problem sa slaganjem repertoara, pa sam tad zaređao po lokalima, čuo šta drugi rade,došao kući i zapisivao to što se meni svidelo, pa sam pokušao to da sortiram po tonalitetima, što je baš prilično teško. Ni tad nisam odustao od sortiranja po tonalitetima, ali sam išao po ritmovima, da mi od prilike prva pesma u nekom ritmu bude u najnižem tonalitetu, pa na gore. Sve u svemu, tu se radi o par pesama dok se ne zagreje atmosfera, i dok ne počne "prženje", posle toga, to više nije ni bitno, bar meni.
|
![]() |
![]() |
![]() |
Favoriti |
|
|