Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 25.02.2008, 22:38   #11
elvir
Ovaj baš voli da kuca
 
elvir's Avatar
 
Registrovan/a dana: 27.06.2005
Mjesto: Bihać BiH
Postovi: 309
Downloads: 443
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
elvir befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
elvir pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

ne okreći korga ni slučajno na stranu gdje su slova,jer ako ti ode kap vina na matičnu ploču i ti upališ korga to te onda može skupo koštati ,,,,,i ne pali je dok je ne otvoriš i očistiš i gumice na dirkama koje ti dodiruju onu usku ploču i onu ploču moraš očistiti ispod tipki (dirki)i to ne sa vodom nego imaš u apoteci kupiti alkohol za čišćenje i sa njim čisti sve to.nemoraš poslušati moj savjet ali čini mi se da bi se mogao kajati ako ovo ne uzmeš za ozbiljno
elvir je offline   Reply With Quote
Star 25.02.2008, 22:44   #12
bokicp
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 14.05.2006
Mjesto: Trebinje
Postovi: 26
Downloads: 41
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Fantom G6, Pa800, Fr3x
bokicp befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Meni bi razumljivo bilo da sama dirka ostaje! ali ovo nikako! Znaci C3 kad se sam odsvira radi savrseno normalno! A kada ga sviram u sexsti nanize (tj. E2 sa njim) mogu pustiti C ali ono i dalje svira! ista stvar sa G2 i Eb3! Nisu mi nepoznate gumice na ploci! Prije Korg imao sam Roland EM2000 koga sam vise puta rastavljao zbog slicne situacije! Al tu je problem bio jasan: Dirke jednostavno nisu radile! Da li je moguce da je pobrkalo i sam software??? Ne znam, bas sam sjeban zbog ovoga!!!
Jos nesto, da li cu mozda unistiti garanciju ako je sam rastavim?
bokicp je offline   Reply With Quote
Star 25.02.2008, 22:47   #13
Tomy
Odomaćeni član
 
Tomy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.06.2005
Mjesto: Cakovec
Postovi: 508
Downloads: 231
Uploads: 2
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 76 puta u 73 Postova
Instrumenti: Yamaha GENOS2, Motif XS6, Korg PA800, ROYAL STANDARD Silvana II, Boss VE-500...
Interesi: Klavijature, Software, Web, PC...
Tomy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Tomy pošalji poruku preko ICQ messengera Tomy pošalji poruku preko MSN messengera Tomy pošalji poruku preko Yahoo! messengera Tomy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

aaaaauuuuuuuuuu, koje li srece. Nekad davno i ja sam imao slicnu situaciju kad su mi prosuli pivo po G800. Sva sreca da mi se nije nista dogodilo pa sam mogao odraditi gazu. Ali drugi dan kad sam izvadio sinth iz torbe i stavio na stalak, nisam mogao nista raditi niti svirati jer su se svi tasteri slijepili skupa. Nista, ajmo Tomy, odvijac u ruke i sve rastaviti i rucno svaki dio cistiti. Mucio sam se cijelo jedno popodne i uspio sam je osposobiti za upotrebu.
Tomy je offline   Reply With Quote
Star 25.02.2008, 22:48   #14
bokicp
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 14.05.2006
Mjesto: Trebinje
Postovi: 26
Downloads: 41
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Fantom G6, Pa800, Fr3x
bokicp befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Epa naravno Elvire! Cijelu noc sam je drzao bas suprotno od onoga sto je kolega prije tebe rekao! Znaci stavio sam je tako da su dirke bile na dole!
bokicp je offline   Reply With Quote
Star 25.02.2008, 22:53   #15
elvir
Ovaj baš voli da kuca
 
elvir's Avatar
 
Registrovan/a dana: 27.06.2005
Mjesto: Bihać BiH
Postovi: 309
Downloads: 443
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
elvir befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
elvir pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

to ti je veoma jednostavno objašnjenje druže ,,,znamo svi da su voda,vino i mnoge ostale tekućine provodnici ,,,,e sad zavisi gdje se je potrefilo vino da je ušlo , kad stisneš tipku (dirku)ona stišće gumu koja pravi kontakt na pločici i svira ton kad pustiš prestane,ali pošto je u ovom slučaju ostalo vina na toj gumi ti stisneš dirku svira pustiš je svira i dalje e to ti je zato što je vino sa gumice ostalo na onoj pločici i dalje pravi spoj,jesi sad skonto šta je problem...nadam se da jesi
elvir je offline   Reply With Quote
Star 26.02.2008, 02:49   #16
ognjen-ogy
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 11.09.2007
Mjesto: Ima me svukud !
Postovi: 150
Downloads: 929
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 4 puta u 3 Postova
Instrumenti: Pa 800 ......
Interesi: Muzika, računari ....
ognjen-ogy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
ognjen-ogy pošalji poruku preko MSN messengera ognjen-ogy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Frage

Ko ti posu to brate rodjeni ?

Jesi uspio ista da uradis ?
ognjen-ogy je offline   Reply With Quote
Star 26.02.2008, 02:49   #17
jager
Odomaćeni član
 
jager's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.06.2007
Mjesto: Subotica, Srbija
Godina: 55
Postovi: 512
Downloads: 69
Uploads: 12
Rekao HVALA: 4
Zahvaljeno 2 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg Triton Extreme
jager befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
jager pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Auh ... bedak, zaista. No, verujem i ja da se to sve lepo moze resiti jednim lepim ciscenjem.
Meni su, doduse davno SRUSILI M1 i XP10 sa stalka, ma ceo stalak je pao ... pukla plastika na M1, jedna tipka se polomila i jos 100 cuda Roland se samo malo ogrebao, valjda zato sto je laksi.
Nista od svega toga nisam mogao popraviti ciscenjem, na zalost. Ti si bolje srece, 100% ces ga moci ocistiti... Drzimo ti palceve
__________________
... bolje 5 do 12 nego nijedna posle 1
jager je offline   Reply With Quote
Star 26.02.2008, 07:36   #18
alija9
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 13.05.2006
Godina: 44
Postovi: 34
Downloads: 51
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
alija9 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

prijatelju takodje sam imo isti slucaj sa pa80,meni nije niko drugi prosuo nista nego ja sam,i to viski/kolu.uh kako mi je krivo bilo,ni danas dani to sebi nemogu oprostiti,tako da sad kad sviram pice drzim deset metara od sebe.kao sto su kolege rekle samo jedno dobro ciscenje i sve bi trebalo biti u redu.ja sam svoju odnio u servis i ljudi su mi to ocistili za 150$.ali opet si dobro proso,jednom mom kolegi su polomili klavijature,dva se idiota potukla i direkt na klavijature,obori li su i stalak i klavijature,roland g1000 je prezivio,ali triton mu nije vise nekad proradio.izgleda jos malo cemo mi morati nosti i resetke sa sobom kao dodatnu opremu pa da se dobro ogradimo.
alija9 je offline   Reply With Quote
Star 26.02.2008, 08:05   #19
No.1
Odomaćeni član
 
No.1's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.04.2007
Godina: 40
Postovi: 721
Downloads: 1585
Uploads: 6
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: pa3x
No.1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
No.1 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Tako ti je to...zato i nas posao je "jako" placen da se opravljamo s'barabe.
Ni ja nisam izuzetak...mene pre 6-7 godina kad sam imao i3 prosulo mi pivo na pola klavijature.Moj tadasnji pevac-MAJMUN glumio neko ludilo i mu cela casa pivo pala na klav...i samo sam prosledio kako pola litar piva upija se u moj klav....UUUUUUUU....zamalo ga nisam ubio na lice mesta!!!
Klav je prestao da radi smesta, ostavio sam ga da se osusi i krstio se pred da ga upalim.Palim ga ja i on radi...al dirke lepe....kao sustain ton.Ajde brate otvaraj klav,pa cisti dirku po dirku...i onda radio super.Prosla mi nervoza i opet narednje nedelje sluzbeno sa istim taj pevac na svirke ja...i sviram ti ja...a ono aranzer fals do fals...jao rekoh sta sad???Poceli su da sviraju neki cudni akordi neke 9-ke 6-ke sta ja znam...bitno da neke dirke nisu hteli da vrate ton pa se on lepio nekoliko sekunde.I tako taj i3 tada nikad nije proradio kako treba...onda mi crko i expander...i sam ga na kraju dao posto-zasto nazalost.
__________________
No.1 je offline   Reply With Quote
Star 26.02.2008, 10:12   #20
sladykorg
Drugar foruma
 
sladykorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.01.2008
Mjesto: Mannheim
Postovi: 60
Downloads: 267
Uploads: 1
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: i opet pa1x
Interesi: muzika elektronika i ono izmedju
sladykorg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
sladykorg pošalji poruku preko ICQ messengera sladykorg pošalji poruku preko MSN messengera sladykorg pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

drage kolege . . .to sto klav "sam svira neke akorde" apsolutno nema veze sa gumicama . .. . u 99% slucajeva problem je u software . .. narocito zato sto je nastavio da svira . . tecnosti su ko zna kakve kontakte napravile i sjebale ko zna sta (kao u mom slucaju) Da si odmah prekinuo svirku i brzo iskljucio iz struje onda OK.. ali ovako . .. ko zna . .. . ja ti zelim srece . . .ali . .. bolje ponesi u servis . . .
Uostalom to mozes i sam videti kada je otvoris . .. videces po glavnoj ploci tragove (fleke) jos ako je vino bilo sladunjavo ostavilo je male kristale secera koji su isto dobri provodnici. .. dovoljno je da je napravilo spoj izmedju samo dve nozice na nekom procesoru i eto katastrofe . . .
sladykorg je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
pa800, prosuli, vino


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:46


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije