Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Ostali Instrumenti > Kutak za harmonikaše

Kutak za harmonikaše Pravo mesto, za pravo pitanje ;)

 
 
Alati tema Display Modes
Star 11.10.2006, 15:40   #2
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 53
Postovi: 1.100
Downloads: 986
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Weltmeister su solidne harmonike, takoreći univerzalke. Na njima možeš odsvirat stvarno sav repertoar od narodnjaka do koncertnih djela :wink: , ali nisu vrh u kvaliteti svijetski poznatih harmonika. Također imao sam prilike isprobati Supitu, nije me se nešto posebno dojmila. U pogledu preinaka i ugradnje fasena i kabine od drugih modela harmonika nije nikad bilo popularno. Zna tu i tamo od takovih mikseva iz kučnih radinosti ispasti solidan model harmonike, no nikako vrhunski. I sam imam jedan od takvih mikseva između Dallape i Paolo Soprani pod nazivom Castelfidardo Ancona 720, no ta harmonika iako se radi serijski i zadovoljava moje aranžmanske potrebe s obzirom na podneblje u kojem sviram nije u svim segmentima al pari jednoj Guerrinki ili Dalapi iako ima više od pola registara od same Dallape. Harmonika je dosta tiša (pogotovo picolo), mjeh joj se teže razvlaći, a i teža je sigurno za dobre 2-3 kile od orginalnog Orgatonea. No kod izrade su se stvarno potrudili da načine harmoniku po svijetskim standardima.
Čak i preinake između modela istog proizvođaća znadu biti komplicirane, stoga ti savjetujem da bježiš od ove trgovine, jer Weltmeister i Dallape nisu nikad, a mislim niti neće biti harmonike istog ranga i iste kvalitete. Ovakva muljanja mogu eventualno proći između Dalape i Guerrinia, Dalape i Paolo Soprania i modela iste kvalitete i renomea. no njih isključivo mora raditi provjereni majstor, a ne netko sam u svojoj kućnoj radinosti.
kreso je offline   Reply With Quote
 

Favoriti

Oznake
harmonika, weltmeister


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 03:30


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije