Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 10.11.2005, 14:12   #11
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav kolege !

Nažalost, morat ću vas sve rastužiti. Kontaktirao sam prijatelja koji radi u KORG Italija (godinama ljetuje kod mene na moru), objasnio mu problem, no rečeno mi je da trenutno KORG uopće nema niti interesa niti vremena raditi na izradi novog OS-a. Jedno vrijeme su imali u planu napraviti novi OS i meni u više jezika tj osim na engleskom, još na njemačkom, italijanskom, španjolskom i francuskom kao osnovnom, a meni fukcije ponuditi osim na navedenim jezicima još na turskom, našem i ruskom. Osim OS-a na engleskom, KORG trenutno radi samo određeni broj klavijatura sa funkcijama na japanskom. Gore navedena ideja je vrlo brzo zamrla jer kako mi je rečeno u maju iduće godine KORG namjerava izbaciti novi aranžer (jaći od PA1X Pro), i još neku malu zujalicu velićine KORG-a X5D kao odgovor na Rolandov GW-7. No to neće biti profesionalni aranžer. Pošto u skorije vrijeme misle povlačiti Pa seriju iz prodaje nemaju namjeru izrađivati noviji softvar. Kao što znate pojavom KORG-a Pa50 prestao se je proizvoditi KORG Pa 60. U skorije vrijeme povući će garant na našu žalost i Pa 80. Neke novije verzije tipa Pa 90 ili Pa 100 neće raditi. Pa1X bi trebao pojeftiniti i za njega će razvijati softvar za narede 4 godine. Novi aranžer će biti tipa Tyrosa 2, što znaći da tvornički izlazi van "gol", bez samplera, HD-a, kartica, flash memorije i dodataka. No podržavat će sve i sve će se naravno moći kupiti, ali i debelo platiti.
Naime u planu je sampling memorija od čak 512 Mb. Nije nešto puno s obzirom na trend u informatičkog industriji, ali je više nego velik pomak.
Toliko od mene što sam saznao.

Pozdrav
kreso je offline   Reply With Quote
Star 10.11.2005, 15:12   #12
Nedzad
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 06.11.2004
Mjesto: Germany-Deutschland
Postovi: 66
Downloads: 136
Uploads: 3
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg pa80-Yamaha dx11-Casio cz230s-Kawai k1II-Guerrini
Nedzad befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Nedzad pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Postovanje majstori muzicari
Ja sam vec davno pokrenuo jednu temu u vezi poboljsanja funkcija za Pa80- bar neke od onih koje je Korg i3 imao.Korg i3 kojeg sam prije imo u njemu je bilo memorije samo za 4 User stajla + kartica SRC 512 na kojoj je moglo stati jos 4.Posto je to bilo malo(za mene)pozvao sam korg i upitao dali postoji neko resenje da se na i3 poveca memorija? Odgovor je bio negativan(nemoguce=-sve dok nisam od jednog kolege dobio adresu od ove firme http://www.musitronics.de/html/produkte.html i onda narucio prosirenje za stajlove-32 user-a.Zasto nebismo kod njih pokusali da iznesemo svoje zahteve mozda bi nesto i mogli da urade???
Nedzad je offline   Reply With Quote
Star 10.11.2005, 15:25   #13
Korgminator
Ovaj baš voli da kuca
 
Korgminator's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.03.2005
Postovi: 401
Downloads: 6255
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Korgminator befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ovo je pametno sto je Nedzad napisao

Kao sto sam vam vec rekao, Korg nece nista uciniti a "mozda" ova kompanija hoce

Adrijan
Korgminator je offline   Reply With Quote
Star 11.11.2005, 00:34   #14
hrci
Vredan član društva
 
hrci's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.04.2005
Mjesto: München
Postovi: 146
Downloads: 2144
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 3
Interesi: Treniranje!
hrci befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
hrci pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Halo, Ljudi pa Nismo U Djecijem Vrticu Imal iko ovde Kliker u Glavi.
Ova navedena Firma pogotovo nema Interesa za OS, njih Interesuje samo da Naprave Produkt i da dalje Prodavaju.
A Pogotovo "Korg Mayer" kojeg je Vlajko Naveo Nemaju Blage Veze oni samo Sklapaju Keyboarde...
Mi moramo sa nekim od Programera da Stupimo u Kontakt ja sam Cito da su Glavni Programeri za Evromu u Italiji u Skaldu sa USA.

Pozdrav!
Hrci
hrci je offline   Reply With Quote
Star 11.11.2005, 13:58   #15
Vlajko
Drugar foruma
 
Vlajko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.05.2005
Mjesto: Germany
Postovi: 88
Downloads: 121
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Vlajko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

e onda hrci vidi da provalis nesto oko toga. mnogi bi ti bili zahvalni. ja te casim pecenjem ! :-) jel valja ?

pozdrav
Vlajko je offline   Reply With Quote
Star 11.11.2005, 13:59   #16
Vlajko
Drugar foruma
 
Vlajko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.05.2005
Mjesto: Germany
Postovi: 88
Downloads: 121
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Vlajko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ebiga .... zaboravio sam "t" kod CASTIM ! :-)
Vlajko je offline   Reply With Quote
Star 11.11.2005, 14:31   #17
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

E ovdje stvarno hebe lud zbunjenog
Jesam li gore napiso da KORG neće raditi novi OS za Pa seriju. :evil:
Što je izašlo do sada, izašlo je i amen.
Skupljajte pare za PA1X, koji će pojeftiniti za cca. 25-30 %, a u maju iduće godine dolazi prvo u USA nova "avet" od KORG-a (kažu mnogo jaća od Tyrosa 2) i još neka mala zujalica za početnike (prdilica), nešto kao KORG X5D s ritam mašinom. Ova nova zvijer bi do kraja 2006. trebala se pojaviti i u Europi, pa ko voli nek izvoli. Mislim da cijena ispod 2,5 - 3 kile nema šanse da bude :evil:
Zaboravite na quazi programere. Klavijatura nije auto pa da ga Tuner može nabrijati. Mislim moguće je, ali to košta, i finalni produkt više nije onakav kakav ga je tvorac izmislio i projektirao.
Vidio sam zvojedobno MIX između Tritona Clasic-a i Rolanda G-1000 (sve u jednom), no koliko sam čuo čovjek je za te pare mogao kupiti 2 turbo dobra syntha, a koliko je vremena potrošio. Hardvar Pa 80 za sada ne podržava mogučnost proširenja memorije na npr. 64 Mb, 128 ili 512 Mb, jer da se i napravi bolji softvar, radni procesor ne može progutati odjednom toliku količinu podataka odjednom (sample boja, ritam ... ).
Takove inovacije treba raditi serijski.
Nedavno sam tražio riješenje kako bi s USB 2.0 memory stick-a drito očitavao samplove, stylove i programe u Pa 80, tj. sl. da ga koristim kao dodatni HD. Razgovarao sam sa profesorima s elektrotehničkih fakulteta, prostudirali smo strukturu klavijature u dedalje. Na kraju da idemo u realizaciju projekta bi konačni trošak bio da si mogu komotno priuštiti ganz novog Pa1X Pro i otić na 2-3 kile janjetine i kazetu piva. Pa si sad mislite :roll:

Nisam ciničan, samo sam realan. A entuzijastima svaka čast. Skidam im kapu do poda i poručujem samo jedno : SRETNO !
kreso je offline   Reply With Quote
Star 11.11.2005, 18:04   #18
hrci
Vredan član društva
 
hrci's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.04.2005
Mjesto: München
Postovi: 146
Downloads: 2144
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 3
Interesi: Treniranje!
hrci befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
hrci pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Moze Vlajko Casticemo se nije Proglem...

@Kreso

Neradi se o Parama ja sam imo Korg PA1x i trebo sam Dva Momka da ga nose, a sve je isto nema nikakve Razlike u Ritmovima samo sto nema Portamento eto to mu Fali.

Od koga si Dobio Informaciju da nece Biti vise OS za PA80??

Nakraj krajeva Sto se ja Uopste ovde svama Zajebavam, vi se samnom Raspravljate kao da sam ja Korgov Programer.

Necu Vise da Odgovaram na ovaj Post Nego Pokrenucu Akciju na nekom Drugom Sajtu, pa Makar i Bile to Svabe.

[/quote]
hrci je offline   Reply With Quote
Star 11.11.2005, 20:18   #19
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nemoj bre padati u vatru...
Ljudi samo iznose svoje mishljenje...
Ima tu ljudi koji podrzavaju ideju i koji su spremni da pomognu...
Ja sam, takodje, spreman da pomognem koliko god mogu...
Nema potrebe za podizanjem tenzije...
Ko zeli da radi na ovome moze da se prikljuchi, a ko ne zeli ce odstupiti iz svega ovoga i reshena stvar...

Mozda bi stvarno bilo dobro, kao shto Adrijan kaze, das se obratimo i na drugom mogucem mestu...
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 12.11.2005, 00:41   #20
Vlajko
Drugar foruma
 
Vlajko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.05.2005
Mjesto: Germany
Postovi: 88
Downloads: 121
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Vlajko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

daj ljudi nema potrebe da se prepiremo !

@hrci

nemoj se brate ljutiti bez potrebe. ja i ti cemo jedne prilike svakako na pivo , bez ili sa novim OS ! ;-)

@kreso

daj majke ti sta ti lupas ? kakvi su to profesori i koliko to elektrotehnickih fakulteta ima kod vas ? jebiga nismo ni mi bas sisali vesla , smanji malo dozivljaj ! Cudi me kako nisi pomenuo -kad ste vec prostudirali klavijaturu u detalje- zasto se bas koristi PCMCIA-Kartica ( tacnije: linear flash memory ) u PA80 a ne bilo kakva druga memorija, kao napr. i taj tvoj USB-Stick ? E kad mi to kazes onda vodim tebe i sve profesore na pecenje i dovozim cisternu piva direkt iz Stuttgart-a ! mislim ako volite STUTTGARTER HOFBRÄU !!!


Ziveli !
Vlajko je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
akciju, idemo, korg, novi, pa80, portamento


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 06:56


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije