Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 17.08.2011, 23:54   #1
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Kombinovanje dve boje u vSampler-u

Pokusao bih da kombinujem dve boje recimo harmoniku i sax u vSampleru, inace klavijatura mi je vezana sa kompom pa vSampler koristim kao sampler. Moze li mi neko reci da li je moguce i objasniti postupak kako da kombinujem dve boje? Molim svakog ko nesto zna da mi pomogne, jako mi je potrebna pomoc. Zahvalan unapred.
calevh je offline   Reply With Quote
Star 20.08.2011, 01:44   #2
ardzan
Drugar foruma
 
ardzan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.06.2010
Mjesto: Skopje
Postovi: 57
Downloads: 807
Uploads: 1
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: PSR E-423 KORG PA 800
ardzan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Imas nekoliko nacina. Prvo podesi dual sound na sintu pa drugi midi kanal na vsampleru namesti na instrument koji hoces. Na primer na midi 1 namesti harmoniku a na midi 2 namestis sax.
Drugi nacin je u sam Vsampler sa opcijom drag. U VS drag (direktno vuci instrument nasprema drugi instrument) harmoniku u sax ili obratno onda ti se pojavi prozor sa meni i odberi merge. I eto ti sax i harmoniku.

Promijenjeno od ardzan (20.08.2011 u 01:46 sati)
ardzan je offline   Reply With Quote
Star 20.08.2011, 09:38   #3
mladenkom
Ovaj baš voli da kuca
 
mladenkom's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Chicago,Il
Godina: 38
Postovi: 308
Downloads: 979
Uploads: 5
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 38 puta u 36 Postova
Instrumenti: Edirol pcr500,VST instrumenti...
mladenkom befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mladenkom pošalji poruku preko Yahoo! messengera mladenkom pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

skini program brainspawn forte,on ti sluzi kao host program,u njega ubacis,lupam,5 vsamplera i tako kombinujes 5 boja,mozes i vise
__________________
Welcome to the internet.
Where men are men,women are men and little girls are FBI agents.
mladenkom je offline   Reply With Quote
Star 20.08.2011, 14:45   #4
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

LJudi hvala vam na odgovorima, konkretno sam mislio da iskombinujem dve boje i kao takvu boju snimim u vSampler, kasnije kada je pozovem preko numericke tastatura da mi to bude ta boja, vec iskombinovana. I da recimo napravim jednu boju kao kombinaciju klavira i stringsa pa je snimim kao jednu boju, pa onda kombinaciju sax i organ itd. Da li je to moguce izvesti na vSampleru? I ako nije, da li je to moguce u nekom drugom softverskom sempleru, ja neznam koji postoje, mislim da ima jos i kontakt, ako je moguce na drugim, ja bi pokusao da sa vSamplera predjem na rad sa Kontaktom, ili nekim drugim?
calevh je offline   Reply With Quote
Star 20.08.2011, 15:07   #5
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.309
Downloads: 4950
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kao sto ti je kolega Mladjo rekao, skini Brainspawn Forte, i imas univerzalni host koji podrzava dosta soft samplera. Ja sam licno sa forteom mesao kontakt, vsampler i fm 8, i mozes koliko hoces boja da mesas iz razlicitih samplera i da pravis jednu boju, koju onda snimis i dobijes jedan preset koji mozes uvek preko fortea pozvati. Jako je jednostavan i koristan program, mozes na njemu da radis i splitovanje klavijature npr da ti na jednoj oktavi svira jedan instrument, na drugoj drugi, itd.. kako god ti hoces da kombinujes. A za soft sempler bi ti preporucio da predjes na kontakt posto je mnogo mocniji program, zahteva malo vise truda, ali ima neke neophodne opcije za narodnjacke boje koje kod vsamplera nema.
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 21.08.2011, 13:53   #6
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Yamaha, hvala na odgovru, reci mi, na koje konkretno prednosti ciljas? Koji kontakt da trazim, tacnije koju verziju, koji je najbolji? U vSampleru recimo nemam portamento a treba mi, upravo to splitovanje klavijaure, da recimo snimim jednu boju, da se tako izrazim, u kojoj ce mi jedna oktava svirati harmoniku, druga strings (recimo za pesmu: Jos te sanjam, mislim na forspil, gde mi trebaju dva instrumenta). E sad da li ce mi kontakt doneti brzi rad u odnosu na vSampler, manju latenciju (Kod vSamplera je skoro neprimetna, ali je ima), bilo bi pozeljno da je smanjim jos vise ako moze. Imam jos jedan problem koji nemogu da resim u vSampleru. Radi se o tome, da, moram slajder "Relative relase Time" da smanjim skroz kako bih skratio trajanje semplova, tj kad otpustim dirku da sempl ne odzvanja jos neko vreme (Efekt kao kod stringseva), nadam se da me razumes, medjutim kad to smanjim imam problema kod Stringseva, gde mi to bas treba, i ne znam kako to da resim, Da li mozda neko zna? Hvala puno na odgovorima.
calevh je offline   Reply With Quote
Star 21.08.2011, 18:55   #7
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.309
Downloads: 4950
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

To je jedna od prednosti kontakta nad vsemplerom. Ima jako lep portamento. onda takodje ima opciju za mono sto na vsempleru imas samo ako imas mono opciju na klavijaturi. Kontakt ima svoj transpoze nezavisno od klavijature koji mozes da riktas, i po mom ukusu kontakt ima mnogo mocnije efekte od vsemplera. Ima tu jos toga ali ovog sam se sada setio. u kontaktu mozes npr da mesas boje jednostavnim dodavanjem sempl po sempl itd... sto se tice splitovanja klavijature ja sam to uvek radio na forteu posto mi je bilo lakse, ali sam siguran da se to moze odraditi i u samom kontaktu. sto se tice verzije kontakta verovatno je zadnja verzija najbolja i najnaprednija, mislim da je kontakt 4, nisam ga probao, radio sam sve sa kontaktom 3 i bio sam vise nego zadovoljan. ono za dugme "R" na vsempleru sam i ja isto tako radio da mi boja nema onaj metalni zvuk, ne znam kako to da resis, i ne secam se da li je i u kontaktu bilo tako. Najbolje da podesis "R" samo kad ti treba (za npr. strings) i zakljucas tako boju pa ce ti uvek na pozivanje biti tako. A sto se tice latencije meni su svi sempleri radili odlicno bez ikakve latencije zasto sto sam uvek za takvu svirku koristio MIDI to USB kabal u kombinaciji sa ASIO drajverima, i uvek mi je ta kombinacija radila perfekt. ne znam kako se ti povezujes na komp, ali probaj ovu shemu i bices zadovoljan.
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!

Promijenjeno od yamahapassion (21.08.2011 u 18:57 sati)
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 22.08.2011, 21:57   #8
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Veza ostvarujem preko USB kabla, USB iz klavijaure onaj malo kockasti, a u komp. klasicni pljosnati, takodje koristim ASIO drajvere, jedino bi mogao da probam da nadjem neku novu verziju, posto sam ja ove skidao pre nekoliko meseci, mozda postoje noviji. Upravo ta opcija, samo slaganje sempla preko sempla mi i treba, mono opciju i klavijaturi imam tako da sto se toga tice nema problema. Malo me brine navikavanje na rad u kontaktu, zato sto je verovatno daleko slozeniji program od vSamplera, ali probacu ga definitivno ovih dana, ubedio si me kolega Reci mi samo u kom formatu cita boje Kontak, u vSampleru su u Sf2 formatu, i da li postoje banke kao kod vSamplera, recimo ja sam u jednu banku smestio sve boje, samo aktiviram vSampler, minimiziram, boje pozivam preko numericke tastature na klavijaturi, vrlo prosto, da li tu mogucnost ima Kontak? Hvala na odgovorima.
calevh je offline   Reply With Quote
Star 22.08.2011, 22:36   #9
mladenkom
Ovaj baš voli da kuca
 
mladenkom's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Chicago,Il
Godina: 38
Postovi: 308
Downloads: 979
Uploads: 5
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 38 puta u 36 Postova
Instrumenti: Edirol pcr500,VST instrumenti...
mladenkom befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mladenkom pošalji poruku preko Yahoo! messengera mladenkom pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kontakt takodje cita sf2 a za numericko biranje ne bih znao

Promijenjeno od mladenkom (22.08.2011 u 22:37 sati)
mladenkom je offline   Reply With Quote
Star 22.08.2011, 23:16   #10
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.309
Downloads: 4950
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo da se ja nadovezem na Mladju, taj USB kabal sto imas ti znacajno usporava brzinu informacije koju klavijatura salje u komp. Znam zato sto sam jedno vreme i ja svirao sa tim kablom i muku mucio, bez obzira na ASIO drajvere. Odvoj 20-30e i kupi MIDI to USB kabal, ako nadjes negde marku M Audio, i da vidis kako ce da radi masina, kao da sviras samu klavijaturu bez kompa. Uostalom pogledaj moj video sto sam stavio u demo, JuVe proba to je kombinacija sa MIDI USB kablom, neces pogresiti kabal je brz ko munja. E sad, sto se tice mesanja semplova sa kontaktom mozes mesati koliko hoces nema ogranicenja. Za banke ne bih ti znao reci, posto sam ja terao sve preko fortea preko njegovih preseta, mada mora da ima, a za komplikovanost programa ne moras da se bojis, nije mnogo komplikovan za prosecnog korisnika. Sto se tice semplova, kontakt cita SF2 format, ali ga moras importovati u program i onda ga konvertujes i dobijes sempl sa .nki ekstenzijom, sto je ekstenzija bas tog programa, kontakta. I onda sa tom bojom radis u kontaktu sta hoces dalje....
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!

Promijenjeno od yamahapassion (22.08.2011 u 23:17 sati)
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:04


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije