Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 26.12.2007, 19:06   #1
kalesijaner
Početnik forumacije!
 
kalesijaner's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.11.2007
Mjesto: duisburg
Postovi: 18
Downloads: 134
Uploads: 0
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: korg i 30.korg pa 800
kalesijaner befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard korg i 30 pomoc

kupio sam neki dan korga i 30 i ne znam kako da ubacim midi fajlove na fest platu koja je 1 gb.odmah da kazem da sam amater i koristim klavijaturu za kucne potrebe,tako da mi treba objasnjenje.da li treba da midi/karaoke prebacim u jukebox ili kako pohraniti na fest platu.hvala unaprijed.kula
i da li mogu startovati drugu pjesmu dok prva pjeva?
kalesijaner je offline   Reply With Quote
Star 07.01.2008, 23:31   #2
misco
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Ubacujes ih sa opcijom disc, sa diskete 3,5'. Prosto je!
  Reply With Quote
Star 07.01.2008, 23:36   #3
kuki
Kao kod kuće
 
kuki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.11.2005
Mjesto: Zrenjanin
Godina: 36
Postovi: 835
Downloads: 1668
Uploads: 26
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 18 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha 9000pro, Korg TR76
Interesi: Ribe na dve noge
kuki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
kuki pošalji poruku preko MSN messengera kuki pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Ja sam mu vec detaljno napisao odgovor!
__________________
Obozavam muziku,klavijature i zenske!!!
kuki je offline   Reply With Quote
Star 08.01.2008, 11:02   #4
kalesijaner
Početnik forumacije!
 
kalesijaner's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.11.2007
Mjesto: duisburg
Postovi: 18
Downloads: 134
Uploads: 0
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: korg i 30.korg pa 800
kalesijaner befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

hvala na pomoci sad to ide skonto sam samo jos ne znam kad pustam karaoke zasto se cuje tonovi koje pritiskam na tipkama iako utisam na poteciometru ton.
kalesijaner je offline   Reply With Quote
Star 08.01.2008, 13:15   #5
misco
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Citat:
Originalno postovano od kalesijaner Pokaži Post
hvala na pomoci sad to ide skonto sam samo jos ne znam kad pustam karaoke zasto se cuje tonovi koje pritiskam na tipkama iako utisam na poteciometru ton.
Kada pustas fajl ili karaoke moras da utisas npr 16 kanal koji je obicno prazan.u gornjem levom uglu displeja odaberes 16 kanal a dole u mixeru ga utisas.ili u cubase programu pripremis fajl utisas neki kanal i tako ga sacuvas.
  Reply With Quote
Star 08.01.2008, 15:15   #6
kalesijaner
Početnik forumacije!
 
kalesijaner's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.11.2007
Mjesto: duisburg
Postovi: 18
Downloads: 134
Uploads: 0
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: korg i 30.korg pa 800
kalesijaner befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

hej legenda si od kud znas sve te cake?imam jos pitanja vjerovatno znas odgovor.
1.zasto kad prikljucim zvucnike cuje se samo na lijevi
2.kako da izbrisem fajl iz memorije
3.gdje mogu skidati najbolje karaoke
4.kako da ubacim moje boje u karaoku(je li moguce)
hvala puno unaprijed kalesijaner
kalesijaner je offline   Reply With Quote
Star 08.01.2008, 15:42   #7
antalus
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Reden

Citat:
Originalno postovano od kalesijaner Pokaži Post
hej legenda si od kud znas sve te cake?imam jos pitanja vjerovatno znas odgovor.
1.zasto kad prikljucim zvucnike cuje se samo na lijevi
2.kako da izbrisem fajl iz memorije
3.gdje mogu skidati najbolje karaoke
4.kako da ubacim moje boje u karaoku(je li moguce)
hvala puno unaprijed kalesijaner
druze ja imam korga pa50 i mislim da je princip zamene boja vrlo slican znaci da bi boje menjao moras da udjes u song mode i izaberes edit song i tu postavljas svoje boje. sto se tice pustanja 2 pesme u isto vreme mislim da nije moguce jer nemas dupli sekvencer kao sto imaju pa50,pa60 i pa80.

evo nesto i od mene, mozda ti pomogne
  Reply With Quote
Star 08.01.2008, 18:07   #8
misco
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

1.ako prikljucujes zvucnike pozadi na izlaz za mixer,l mono mora da ti rade oba zvucnika, ako ne rade pokusaj s prednje strane na slusalice
2.iz koje memorije brises fajl, ako je na hard disku ides na opciju disc izaberes fajl koji hoces da obrises obelezis ga, pa u listajucem meniju u gornjem desnom uglu displeja nadjes delete, on te pita dali si siguran, pritisnes OK i obrisace ga.
3.karaoka imas na raznim sajtovima, ali nisu sve super pa moras da ih skines dosta i preberes sta valja, pokusaj na www.midi-matrix.com
4.moguce je da ubacis tvoje boje u karaoku, neznam koliko poznajes izradu midija, preko klavijature boje mozes da menjas na sl nacin.treba da ucitas midi u opciji SONG MODE.kada to uradis ides u meni i nadjes opciju EDIT SONG na displeju se otvori ta opcija, pa u padajucem meniju nadjes ivent edit,mislim da se tako pise po secanju.e sada tu ima ponudjenih dosta opcija.ti treba da nadjes opciju program change.promenom broja program changea menjaju ti se boje za odredjene instrumente.sve ovo je mnogo prostije raditi u NUENDU ili CUBASEU.sve je prosto kad udjes u fazon i ako razumes princip rada general midija.
godinama radim u svom studiju,nekada se radilo na ATARIJU nije bilo semplova,lupova itd, radilo se sve u midiju odnosno u programu cubase, pa posle izmisljeni aranzeri koji pustaju fajlove, a to je isti princip rada.u NUENDU i CUBASE mozes da radis i ritmove za svoj aranzer.
Najbolje ti je da malo trazis po netu nesto o general midiju, procitaj da bi shvatio.
Ako ti jos nesto treba ja sam tu.
  Reply With Quote
Star 08.01.2008, 20:39   #9
kalesijaner
Početnik forumacije!
 
kalesijaner's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.11.2007
Mjesto: duisburg
Postovi: 18
Downloads: 134
Uploads: 0
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: korg i 30.korg pa 800
kalesijaner befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od misco Pokaži Post
1.ako prikljucujes zvucnike pozadi na izlaz za mixer,l mono mora da ti rade oba zvucnika, ako ne rade pokusaj s prednje strane na slusalice
2.iz koje memorije brises fajl, ako je na hard disku ides na opciju disc izaberes fajl koji hoces da obrises obelezis ga, pa u listajucem meniju u gornjem desnom uglu displeja nadjes delete, on te pita dali si siguran, pritisnes OK i obrisace ga.
3.karaoka imas na raznim sajtovima, ali nisu sve super pa moras da ih skines dosta i preberes sta valja, pokusaj na www.midi-matrix.com
4.moguce je da ubacis tvoje boje u karaoku, neznam koliko poznajes izradu midija, preko klavijature boje mozes da menjas na sl nacin.treba da ucitas midi u opciji SONG MODE.kada to uradis ides u meni i nadjes opciju EDIT SONG na displeju se otvori ta opcija, pa u padajucem meniju nadjes ivent edit,mislim da se tako pise po secanju.e sada tu ima ponudjenih dosta opcija.ti treba da nadjes opciju program change.promenom broja program changea menjaju ti se boje za odredjene instrumente.sve ovo je mnogo prostije raditi u NUENDU ili CUBASEU.sve je prosto kad udjes u fazon i ako razumes princip rada general midija.
godinama radim u svom studiju,nekada se radilo na ATARIJU nije bilo semplova,lupova itd, radilo se sve u midiju odnosno u programu cubase, pa posle izmisljeni aranzeri koji pustaju fajlove, a to je isti princip rada.u NUENDU i CUBASE mozes da radis i ritmove za svoj aranzer.
Najbolje ti je da malo trazis po netu nesto o general midiju, procitaj da bi shvatio.
Ako ti jos nesto treba ja sam tu.

vidi se odmah da se razumijes u te stvari.moram priznati ja sam pocetnik z aklavijature do sad sam pjevao i malo sviram ali kad pjevam predstavlja mi problem da ujedno sviram zato se interesujem za karaoke ,tako bih mogao neke pjesme na play back svirati i pjevati uzivo.odakle si inace i kazes radis u studiu?snimas li sta ili samo za sebe.konponujes?probat cu sve ove stvari sto si mi preporucio.nadam se da je i 30 dobra klavijatura za svirku i moram se dobro pripremiti i znati sta pritiskam da se ne bi provalio.haha.nigdje ne mogu naci upustvo za ovaj korg ali srecom postoje ljudi kao ti.jos jednom ti hvala od srca pa se cujemo ponovo
kalesijaner je offline   Reply With Quote
Star 08.01.2008, 21:09   #10
kuki
Kao kod kuće
 
kuki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.11.2005
Mjesto: Zrenjanin
Godina: 36
Postovi: 835
Downloads: 1668
Uploads: 26
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 18 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha 9000pro, Korg TR76
Interesi: Ribe na dve noge
kuki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
kuki pošalji poruku preko MSN messengera kuki pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Nemoj da se nadas nego korg i30 jeste izvrsna klavijatura-pogotovo za zivu svirku,za fajlove ne znam posto ih ne koristim ali za zivu svirku je ODLICNA!

Pozdrav!
__________________
Obozavam muziku,klavijature i zenske!!!
kuki je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
korg, pomoc


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 05:33


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije